Vydávanie a predaj publikácií

Preklady, tvorba vlastných publikácií a ich vydávanie s dôrazom na koncepty vzťahovej väzby.

podciarknutie1 modra

Nádej na uzdravenie

Odborná publikácia o vplyve prežitej traumy na psychiku a správanie detí v náhradných rodinách a o dôležitom procese pripútania, ktoré je predpokladom jej liečenia.

ATTACh, slovenský preklad Návrat 2012

Cena: 12 €

Kde kúpiť
kniha - robime knihy zivota

Rob(í)me knihy života

Príručka s bohatými ilustráciami a príkladmi ako tvoriť s deťmi v náhradných rodinách Knihu života, ktorá im pomôže porozumieť svojej životnej histórii a prijať seba samého.

Žilinčíková, D., Návrat 2016

Cena: 8 €

Kde kúpiť
kniha - od strachu k laske

Od strachu k láske

„Pre rodičov adoptovaných detí, ale aj vlastných ťažšie zvládnuteľných detí, sa môže stať knižka Bryana Posta niečím ako dekodérom alebo prekladačom. Prekladá nezrozumiteľné prejavy detí do zrozumiteľnej reči a pomáha uchopiť súvislosti ukryté našim očiam za nevhodnými prejavmi správania, ktoré naopak bijú do očí.“ MUDr. Martina Paulinyová, PhD.

Bryan Post – sa dlhodobo zaoberá témou detského správania. Jeho texty sú dobre zrozumiteľné pre náhradných rodičov. Píše na základe vlastnej životnej histórie a odborných skúseností knihu, ktorá pomôže lepšie porozumieť správaniu detí s traumatickou minulosťou, či iných detí s ťažkosťami v správaní.

Knihu si môžete bezplatne stiahnuť v pdf formáte alebo si zakúpiť tlačenú verziu v Centrách Návrat.

Cena: 7 €

Kde kúpiť

Požičiavanie kníh

podciarknutie2 modra
logo Navrat

Z internej knižnice Návratu

Slovenské a zahraničné tituly z oblasti vzťahovej väzby a príbuzných konceptov, ktoré si môžete zapožičať na pracoviskách Návratu.
Kde zapožičať

Odporúčané vydavateľstvo

podciarknutie3 modra
Vydavatelstvo F - logo

Vydavateľstvo-F

Knihy Vydavateľstva F sa orientujú na vydávanie toho najlepšieho z psychiarie, psychoterapie a psychosomatiky.

Sú určené nielen odborníkom, ale niektoré tituly aj špeciálne pacientom a ich príbuzným, priateľom. Na svoje si prídu aj vzdelaní laici, intelektuáli.

Webstránka